BAJKI I OPOWIADANIA

„JEDEN, DRUGI… KAŻDY”

„OPOWIADANIA MOJEGO DZIECIŃSTWA”

„CUDACZNE BAJECZKI”

„BIEDRONKA ALDONKA I PRZYJACIELE”

ZNAJDUSZKA

Agata Gajewska-Talaska
„JEDEN, DRUGI… KAŻDY”

To dwa wierszowane opowiadania. Ciekawe historyjki zawierają głęboki morał, z którego każde dziecko może wyciągnąć dla siebie naukę. Kiedy zajrzycie do tajemniczego i nieznanego świata zwierząt, już na zawsze pokochacie jego mieszkańców. Bohaterowie noszą piękne i niezwykłe imiona, dziś już trochę zapomniane. Przesłanie Żubra Żegoty może być niewątpliwie wskazówką dla współczesnych czytelników. Rudy Lisek jest smutny i strapiony. Z opowiadania dowiecie się, jak niedużo trzeba, aby mały, rudy Lisek w końcu uwierzył w siebie i poczuł się szczęśliwy. Piękna, kolorowa szata graficzna wspaniale obrazuje bohaterów książeczki a także twórczo pobudza wyobraźnię.

Wydanie I – 2020
ISBN 978-83-64624-12-4

 

Agata Gajewska-Talaska
„OPOWIADANIA MOJEGO DZIECIŃSTWA”

To zbiorek baśni, gawęd, bajań, które odeszły w zapomnienie. Zgasły jak świeca, zdmuchnięta pędem cywilizacji. Od czasu do czasu przypominają jednak o sobie w cichych wspomnieniach, wieczornych myślach, snach. Wszak na nich to przecież wychowali się nasi przodkowie.

Charakterystyczna dla tego typu ustnych przekazów jest wytrwale tląca się nadzieja i mocna wiara w zwycięstwo dobra nad złem. One to przecież dodawały otuchy, nadziei i siły. Były i są lekarstwem dla ducha, pamięcią przeszłych czasów.

 

Wydanie I – 2020
ISBN 978-83-64624-64-3

 

Książka Agaty Gajewskiej-Talaski „Biedronka Aldonka i jej przyjaciele” otwiera drzwi do bajkowego świata, w magiczny sposób zamienia obowiązki w przygodę.

Poznajcie biedronkę Aldonkę i jej ciekawe wydarzenia, lub wrażliwą muchę Brzęczuchę i jej sąsiadów, albo polną Myszkę, która bardzo zawiodła się na swoich przyjaciołach. Natomiast lisek Rudy smuci się z powodu swojego wyglądu. Kto mu pomoże? Zobaczcie jakie zwierzątka znajdują się u gospodarza w stajni i na podwórku. Dowiedzcie się dlaczego Felek nazwany został Felek-Cukierek i jaki pomysł miała pani Anielcia? Na te i jeszcze wiele innych pytań będziecie mogli odpowiedzieć po przeczytaniu krótkich rymowanych opowiadań i pouczających wierszyków z puentami.

Wszystko to jest przedstawione w pięknej, kolorowej szacie graficznej, która pobudza wyobraźnię i zachęca do poznania bohaterów książeczki.

Wydanie I – 2018
ISBN 978-83-64624-13-1
Redakcja: Agata Gajewska-Talaska, Tadeusz Olszewski
Korekta: Tadeusz Olszewski
Projekt okładki i opracowanie graficzne: Bożena Wojtanowska
Wydawnictwo: M-STUDIO Mirosław Dryla
www.agencjamstudio.pl

Książeczka “Cudaczne Bajeczki” przenosi nas w zaczarowany świat.

Pobudza w zabawny sposób wyobraźnię, jak również poucza.

Dowiecie się, w jaki sposób Mrówka o niezwykłym imieniu Perpetua-Kunegunda-Fridolina-Mandolina zorganizowała pomoc dla Pchełki Świętopełki. Będziecie czytać o wesołych i nieudacznych przygodach Pstrąga Dziwoląga, oraz słuchać pełnych fantazji opowiadań Petuli.

Wszystko to jest przedstawione w pięknej, kolorowej szacie graficznej,
która w świetny sposób pomaga nam poznać, oraz rozróżnić małych bohaterów książeczki.

„Znajduszka” to nie tylko opowieść o poszukiwaniu przeznaczenia, ale także o odkrywaniu wewnętrznej, pierwotnej siły drzemiącej w naturze kobiety. Niezgoda na zło tego świata, wrażliwość na krzywdę tych, którzy sami bronić się nie mogą sprawia, iż młoda dziewczyna, której pochodzenie okryte jest tajemnicą, znajduje w sobie spokój i siłę, by odnaleźć swoje przeznaczenie. Pewne jest, że w słowach opowiadania „Znajduszka” kryją się tajemnice przeszłości, które wypełniają teraźniejszość i skrycie wpływają na przyszłość. Bohaterka opowiadania daje czytelnikowi poczucie, iż na naszej życiowej drodze pojawiają się ci, których spotkać mamy i dzieją się rzeczy, które wydarzyć się powinny.

Grażyna Zawirska

Agata Talaska
ZNAJDUSZKA

Wydawnictwo MSTUDIO

Korekta: Grażyna Zawirska
Projekt okładki i skład:
Bożena Wojtanowska
Ilustracje: Bożena Wojtanowska

ISBN 978-83-67524-02-5
Wydanie I
Tarnów 2023